Informácie o zápase

27.05.2023
HANISKA vs IMA SCHELLING SLOVAKIA
4 : 1
Zápas sa odohral na ihrisku v Haniske za takmer ideálneho počasia (fúkal mierny severný vietor) o 16.00hod. Hralo sa 2x40min. Naša zostava nebola úplne ideálna, niektorí hráči nenastúpili kvôli zraneniu a to Bakši a Jenčár. Zostava hostí budila kvôli vekovému priemeru rešpekt. No popasovali sme sa s týmto veľmi dobre a po počiatočných zastreľovaniach krížom-krážom sme začali páliť do siete hostí. Skóre otvoril v 17.min. D.Horváth hrajúci s číslo 10 zapožičaným od Bakšiho. V 29.+33.min. skóroval s chuťou hrajúci Čišovský, ktorý upravil už na 3:0. V 39.min. Patrik Kováč znížil na 3:1 gólom do šatne ramenom po rohovom kope, ktorý realizoval hráč z Perína Michal Šoltés. Polčas 3:1. V 2.polčase pokračovalo dobré tempo zápasu. Mali sme niekoľko veľkých šancí, ujala sa až jedna z posledných v zápase. V 76.min. na konečných 4:1 uzavrel D.Horváth. Niekoľko šancí mali aj hostia, ale chýbala finálna prihrávka a kľud na lopte. Náš brankár svojím vysokým postavením provokoval hráčov hostí k streľbe z diaľky, ktoré nebolo gólovo potrestané. Brankár hostí podal veľmi kvalitný výkon a zaslúži si pochvalu (chytá za "A" mužstvo Ždane). V drese hostí nastúpil aj riaditeľ firmy IMA Schelling Slovakia s.r.o. Štefan Čabra, ktorého jedovatú strelu v 1.polčase zblokoval Papuga. Po zápase sme si pri dekorovaní víťazov uctili pamiatku nášho zosnulého spoluhráča Štefana Zeleňáka "Peška", ktorí 28.5.2023 odišiel do večnosti a vedúci mužstva Štefan Norko udelil víťazné poháre pre mužstvo hostí a pre mužstvo domácich, lebo víťazmi boli všetci, ktorí si prišli zahrať. Povzbudiť svojich prišli aj manželky a priateľky hráčov hostí, pre ktorých to bola veľká motivácia. Po zápase sme rozobrali zápas v bare na ihrisku pri guláši a malom občerstvení. Rozhodca: T.Zajac. Zostava: Sabo - Oravec, Papuga, Galajda, Ondovčák - P.Varga, G.Majoroš, S.Vattai, S.Ferenc - D.Horváth, Čišovský. Striedali: D.Varga, Binda, Kvašný. Tréner: P.Majoroš. Ved.mužstva: Š.Norko. Reportáž spracoval: M.Oravec. Schválil vedúci redaktor: P.Jenčár.